Hjem > Produkter > Integrerede kredsløb (IC'er) > PMIC - Spændingsregulatorer - Lineær > KF25BDT-TR
KF25BDT-TR
STMicroelectronics
KF25BDT-TR
STMicroelectronics
IC REG LINEAR 2.5V 500MA DPAK
Blyfri / RoHS-kompatibel
Produkt paramters
Spændingsfald (Max)
0.7V @ 500mA
Spænding - Udgang (Min / Fast)
2.5V
Spænding - Udgang (Max)
Spænding - Indgang (Max)
20V
Leverandør Device Package
DPAK
Serie
Beskyttelsesfunktioner
Over Current, Over Temperature
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
PSRR
82dB ~ 60dB (120Hz ~ 10kHz)
Output Type
Fixed
Output Configuration
Positive
Andre navne
KF25BDTTR
Driftstemperatur
-40°C ~ 125°C
Antal regulatorer
1
1 (Unlimited)
Fabrikantens standard ledetid
50 Weeks
Blyfri Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 500mA DPAK
Strøm - Forsyning (Max)
12mA
Nuværende - Quiescent (Iq)
1mA
Nuværende - Output
500mA