Hjem > Produkter > Diskrete halvlederprodukter > Thyristorer - TRIAC'er > BTA40-600B
BTA40-600B
STMicroelectronics
BTA40-600B
STMicroelectronics
TRIAC 600V 40A RD-91
Blyfri / RoHS-kompatibel
Produkt paramters
Spænding - Off State
600V
Spænding - Gate Trigger (Vgt) (Max)
1.3V
Triac Type
Standard
Leverandør Device Package
RD91
Serie
Emballage
Bulk
Pakke / tilfælde
RD91-3 (Insulated)
Andre navne
497-2417-ND
BTA40600B
Driftstemperatur
-40°C ~ 125°C (TJ)
Monteringstype
Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL)
1 (Unlimited)
Fabrikantens standard ledetid
9 Weeks
Blyfri Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse
TRIAC Standard 600V 40A Chassis Mount RD91
Nuværende - On State (Det (RMS)) (Max)
40A
Nuværende - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
400A, 420A
Nuværende - Hold (Ih) (Max)
80mA
Nuværende - Gate Trigger (Igt) (Max)
50mA