Hjem > Produkter > Kredsløbsbeskyttelse > TVS - Dioder > SMBJ40CA-TR
SMBJ40CA-TR
STMicroelectronics
SMBJ40CA-TR
STMicroelectronics
TVS DIODE 40V 84V SMB
Blyfri / RoHS-kompatibel
Produkt paramters
Spænding - Reverse Standoff (Typ)
40V
Spænding - Klemme (Max) @ Ipp
64.5V
Spænding - Opdeling (Min)
44.4V
Type
Zener
Serie
SMBJ, TRANSIL™
Power Line Protection
No
Power - Peak Pulse
600W
Andre navne
SMBJ40CA-TR-ND
Driftstemperatur
-55°C ~ 150°C (TJ)
Lead free / RoHS Compliant
Nuværende - Peak Pulse (10 / 1000μs)
9.7A