L4931ABD33-TR
STMicroelectronics
L4931ABD33-TR
STMicroelectronics
IC REG LINEAR 3.3V 250MA 8SO
Blyfri / RoHS-kompatibel
Produkt paramters
Spændingsfald (Max)
0.8V @ 250mA
Spænding - Udgang (Min / Fast)
3.3V
Spænding - Udgang (Max)
Spænding - Indgang (Max)
20V
Leverandør Device Package
8-SO
Serie
Beskyttelsesfunktioner
Over Current, Over Temperature
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
PSRR
73dB ~ 55dB (120Hz ~ 10kHz)
Output Type
Fixed
Output Configuration
Positive
Andre navne
L4931ABD33TR
Driftstemperatur
-40°C ~ 125°C
Antal regulatorer
1
Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 250mA 8-SO
Strøm - Forsyning (Max)
6mA
Nuværende - Quiescent (Iq)
1mA
Nuværende - Output
250mA