Hjem > Produkter > Integrerede kredsløb (IC'er) > PMIC - Spændingsregulatorer - Lineær > LM140LAH-15
LM140LAH-15
IC REG LINEAR 15V 100MA TO39-3
Blyfri / RoHS-kompatibel
    Produkt paramters
    Spændingsfald (Max)
    2V @ 1A
    Spænding - Udgang (Min / Fast)
    15V
    Spænding - Udgang (Max)
    Spænding - Indgang (Max)
    35V
    Leverandør Device Package
    TO-39-3
    Serie
    Beskyttelsesfunktioner
    Over Temperature, Short Circuit
    Emballage
    Bulk
    Pakke / tilfælde
    TO-205AD, TO-39-3 Metal Can
    PSRR
    72dB (120Hz)
    Output Type
    Fixed
    Output Configuration
    Positive
    Andre navne
    LM140LAH-15-ND
    Driftstemperatur
    -55°C ~ 125°C
    Antal regulatorer
    1
    Monteringstype
    Through Hole
    Fugtfølsomhedsniveau (MSL)
    1 (Unlimited)
    Fabrikantens standard ledetid
    6 Weeks
    Blyfri Status / RoHS Status
    Lead free / RoHS Compliant
    Detaljeret beskrivelse
    Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 15V 100mA TO-39-3
    Strøm - Forsyning (Max)
    4.5mA
    Nuværende - Quiescent (Iq)
    3mA
    Nuværende - Output
    100mA