Hjem > Produkter > Kredsløbsbeskyttelse > TVS - Dioder > SMBJ12CA-TR
SMBJ12CA-TR
STMicroelectronics
SMBJ12CA-TR
STMicroelectronics
TVS DIODE 12V 25.3V SMB
Blyfri / RoHS-kompatibel
Produkt paramters
Spænding - Reverse Standoff (Typ)
12V
Spænding - Klemme (Max) @ Ipp
19.9V
Spænding - Opdeling (Min)
13.3V
Type
Zener
Leverandør Device Package
SMB (DO-214AA)
Serie
SMBJ, TRANSIL™
Power Line Protection
No
Power - Peak Pulse
600W
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde
DO-214AA, SMB
Andre navne
Driftstemperatur
-55°C ~ 150°C (TJ)
Lead free / RoHS Compliant
Nuværende - Peak Pulse (10 / 1000μs)
31A