MIC5239-3.3YMM
Micrel / Microchip Technology
MIC5239-3.3YMM
Micrel / Microchip Technology
IC REG LINEAR 3.3V 500MA 8MSOP
Blyfri / RoHS-kompatibel
Produkt paramters
Spændingsfald (Max)
0.35V @ 500mA (Typ)
Spænding - Udgang (Min / Fast)
3.3V
Spænding - Udgang (Max)
Spænding - Indgang (Max)
30V
Leverandør Device Package
8-MSOP
Serie
Beskyttelsesfunktioner
Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity
Emballage
Tray
Pakke / tilfælde
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
PSRR
Output Type
Fixed
Output Configuration
Positive
Andre navne
MIC5239-3.3YMM-ND
MIC523933YMM
Driftstemperatur
-40°C ~ 125°C
Antal regulatorer
1
1 (Unlimited)
Fabrikantens standard ledetid
10 Weeks
Blyfri Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 500mA 8-MSOP
Strøm - Forsyning (Max)
15mA
Nuværende - Quiescent (Iq)
45µA
Nuværende - Output
500mA