Hjem > Produkter > Kredsløbsbeskyttelse > TVS - Dioder > 1.5KE6V8A
1.5KE6V8A
STMicroelectronics
1.5KE6V8A
Produkt paramters
Spænding - Reverse Standoff (Typ)
5.8V
Spænding - Klemme (Max) @ Ipp
13.4V
Spænding - Opdeling (Min)
6.45V
Envejs kanaler
1
Type
Zener
Leverandør Device Package
DO-201
Serie
1.5KE, TRANSIL™
Power Line Protection
No
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Emballage
Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde
DO-201AA, DO-27, Axial
Andre navne
15KE6V8A
Driftstemperatur
Monteringstype
Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL)
1 (Unlimited)
Fabrikantens standard ledetid
30 Weeks
Blyfri Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Nuværende - Peak Pulse (10 / 1000μs)
746A (8/20µs)
Kapacitans @ Frekvens
9500pF @ 1MHz