Hjem > Produkter > Diskrete halvlederprodukter > Thyristorer - TRIAC'er > T410-400T
T410-400T
STMicroelectronics
T410-400T
STMicroelectronics
TRIAC SENS GATE 400V 4A TO220AB
Blyfri / RoHS-kompatibel
Produkt paramters
Spænding - Off State
400V
Spænding - Gate Trigger (Vgt) (Max)
1.3V
Triac Type
Logic - Sensitive Gate
Leverandør Device Package
TO-220AB
Serie
Emballage
Tube
Pakke / tilfælde
TO-220-3
Driftstemperatur
-40°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype
Through Hole
Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse
TRIAC Logic - Sensitive Gate 400V 4A Through Hole TO-220AB
Nuværende - On State (Det (RMS)) (Max)
4A
Nuværende - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
30A, 31A
Nuværende - Hold (Ih) (Max)
15mA
Nuværende - Gate Trigger (Igt) (Max)
10mA