Hjem > Produkter > Integrerede kredsløb (IC'er) > Atosn STCOK. > A6986F3V3TR
A6986F3V3TR
STMicroelectronics
A6986F3V3TR
Produkt paramters
Spænding - Udgang (Min / Fast)
3.3V
Spænding - Udgang (Max)
Spænding - Indgang (Min)
4V
Spænding - Indgang (Max)
38V
Topologi
Buck
Synkron Rectifier
Yes
Leverandør Device Package
16-HTSSOP
Serie
Automotive, AEC-Q100
Emballage
Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde
16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Output Type
Fixed
Output Configuration
Positive
Andre navne
Driftstemperatur
-40°C ~ 150°C (TJ)
Antal udgange
1
Monteringstype
Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL)
3 (168 Hours)
Fabrikantens standard ledetid
38 Weeks
Blyfri Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Fungere
Step-Down
Frequency - Switching
250kHz ~ 2MHz
Detaljeret beskrivelse
Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 1.5A 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Nuværende - Output
1.5A