Hjem > Produkter > Diskrete halvlederprodukter > Thyristorer - TRIAC'er > BTB08-600BWRG
BTB08-600BWRG
STMicroelectronics
BTB08-600BWRG
STMicroelectronics
TRIAC ALTERNISTOR 600V TO220AB
Blyfri / RoHS-kompatibel
Produkt paramters
Spænding - Off State
600V
Spænding - Gate Trigger (Vgt) (Max)
1.3V
Triac Type
Alternistor - Snubberless
Leverandør Device Package
TO-220AB
Serie
Snubberless™
Emballage
Tube
Pakke / tilfælde
TO-220-3
Andre navne
497-2425-ND
BTB08-600BW
BTB08600BWRG
Driftstemperatur
-40°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype
Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL)
1 (Unlimited)
Fabrikantens standard ledetid
23 Weeks
Blyfri Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse
TRIAC Alternistor - Snubberless 600V 8A Through Hole TO-220AB
Nuværende - On State (Det (RMS)) (Max)
8A
Nuværende - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
80A, 84A
Nuværende - Hold (Ih) (Max)
50mA
Nuværende - Gate Trigger (Igt) (Max)
50mA