Hjem > Produkter > Integrerede kredsløb (IC'er) > Atosn STCOK. > BTA24-800CWRG
BTA24-800CWRG
STMicroelectronics
BTA24-800CWRG
Produkt paramters
Spænding - Off State
800V
Spænding - Gate Trigger (Vgt) (Max)
1.3V
Triac Type
Alternistor - Snubberless
Leverandør Device Package
TO-220AB
Serie
Snubberless™
Emballage
Tube
Pakke / tilfælde
TO-220-3
Andre navne
BTA24800CWRG
Driftstemperatur
-40°C ~ 125°C (TJ)
Monteringstype
Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL)
1 (Unlimited)
Fabrikantens standard ledetid
23 Weeks
Blyfri Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse
TRIAC Alternistor - Snubberless 800V 25A Through Hole TO-220AB
Nuværende - On State (Det (RMS)) (Max)
25A
Nuværende - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
250A, 260A
Nuværende - Hold (Ih) (Max)
50mA
Nuværende - Gate Trigger (Igt) (Max)
35mA