Hjem > Produkter > Integrerede kredsløb (IC'er) > Atosn STCOK. > FP2-S047-R
Bussmann (Eaton)
FP2-S047-R
Bussmann (Eaton)
Produkt paramters
Type
Wirewound
Tolerance
±15%
Leverandør Device Package
Størrelse / Dimension
0.283" L x 0.264" W (7.20mm x 6.70mm)
Afskærmning
Unshielded
Serie
FLAT-PAC
Vurderinger
Q @ Freq
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde
Nonstandard
Andre navne
FP2-S047
FP2-S047-ND
FP2-S047-R-ND
Driftstemperatur
-40°C ~ 125°C
1 (Unlimited)
Materiale - Core
Ferrite
Fabrikantens standard ledetid
14 Weeks
Blyfri Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Induktansfrekvens - Test
1MHz
selvinduktion
47nH
Højde - Siddende (Max)
0.118" (3.00mm)
Frekvens - Selvresonans
Detaljeret beskrivelse
47nH Unshielded Wirewound Inductor 39A 0.24 mOhm Nonstandard
DC-modstand (DCR)
0.24 mOhm
Nuværende vurdering
39A
Nuværende - Mætning
42A