Hjem > Produkter > Integrerede kredsløb (IC'er) > Atosn STCOK. > L4931CV120
L4931CV120
STMicroelectronics
L4931CV120
Produkt paramters
Spændingsfald (Max)
0.8V @ 250mA
Spænding - Udgang (Min / Fast)
12V
Spænding - Udgang (Max)
Spænding - Indgang (Max)
20V
Leverandør Device Package
TO-220AB
Emballage
Tube
Pakke / tilfælde
TO-220-3
PSRR
64dB ~ 55dB (120Hz ~ 10kHz)
Driftstemperatur
-40°C ~ 125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Through Hole
Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 12V 250mA TO-220AB
Strøm - Forsyning (Max)
7mA
Nuværende - Quiescent (Iq)
1.6mA
Nuværende - Output
250mA