Hjem > Produkter > Integrerede kredsløb (IC'er) > Atosn STCOK. > LDS3985PU18RY
LDS3985PU18RY
STMicroelectronics
LDS3985PU18RY
Produkt paramters
Spændingsfald (Max)
0.25V @ 300mA
Spænding - Udgang (Min / Fast)
1.8V
Spænding - Udgang (Max)
Spænding - Indgang (Max)
6V
Leverandør Device Package
6-DFN (3x3)
Serie
Automotive, AEC-Q100
Beskyttelsesfunktioner
Over Temperature
Emballage
Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde
6-VDFN Exposed Pad
PSRR
55dB ~ 50dB (1kHz ~ 10kHz)
Output Type
Fixed
Output Configuration
Positive
Andre navne
Driftstemperatur
-40°C ~ 85°C (TJ)
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL)
3 (168 Hours)
Detaljeret beskrivelse
Linear Voltage Regulator IC 1 Output 300mA 6-DFN (3x3)
Strøm - Forsyning (Max)
300µA
Nuværende - Quiescent (Iq)
150µA
Nuværende - Output
300mA