Hjem > Produkter > Integrerede kredsløb (IC'er) > Atosn STCOK. > LP3874ES-2.5
LP3874ES-2.5
LP3874ES-2.5
Produkt paramters
Spændingsfald (Max)
0.35V @ 800mA
Spænding - Udgang (Min / Fast)
2.5V
Spænding - Udgang (Max)
Spænding - Indgang (Max)
7V
Leverandør Device Package
DDPAK/TO-263-5
Serie
Beskyttelsesfunktioner
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Emballage
Tube
Pakke / tilfælde
TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
PSRR
73dB ~ 57dB (120Hz)
Output Type
Fixed
Output Configuration
Positive
Driftstemperatur
-40°C ~ 125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL)
3 (168 Hours)
Blyfri Status / RoHS Status
Contains lead / RoHS non-compliant
Detaljeret beskrivelse
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 800mA DDPAK/TO-263-5
Strøm - Forsyning (Max)
15mA
Nuværende - Quiescent (Iq)
9mA
Nuværende - Output
800mA