Hjem > Produkter > Diskrete halvlederprodukter > Dioder - Rectifiers - Arrays > BYT261PIV-400
BYT261PIV-400
STMicroelectronics
BYT261PIV-400
STMicroelectronics
DIODE MODULE 400V 60A ISOTOP
Blyfri / RoHS-kompatibel
Produkt paramters
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis
1.5V @ 60A
Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max)
400V
Leverandør Device Package
ISOTOP®
Fart
Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie
Reverse Recovery Time (trr)
100ns
Emballage
Tube
Pakke / tilfælde
ISOTOP
Andre navne
Driftstemperatur - Junction
150°C (Max)
Monteringstype
Chassis Mount
Lead free / RoHS Compliant
Diodetype
Standard
Diode Konfiguration
2 Independent
Detaljeret beskrivelse
Diode Array 2 Independent Standard 400V 60A Chassis Mount ISOTOP
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr
60µA @ 400V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode)
60A