Hjem > Produkter > Integrerede kredsløb (IC'er) > Atosn STCOK. > PM20-R033M
Bourns, Inc.
PM20-R033M
Bourns, Inc.
Produkt paramters
Type
Molded
Tolerance
±20%
Leverandør Device Package
1210
Størrelse / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Afskærmning
Unshielded
Serie
PM20
Vurderinger
Q @ Freq
25 @ 100MHz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde
1210 (3225 Metric)
Andre navne
PM20R033M
Driftstemperatur
-55°C ~ 125°C
1 (Unlimited)
Materiale - Core
Ferrite
Blyfri Status / RoHS Status
Contains lead / RoHS non-compliant
Induktansfrekvens - Test
100MHz
selvinduktion
33nH
Højde - Siddende (Max)
0.087" (2.20mm)
Frekvens - Selvresonans
1.4GHz
Detaljeret beskrivelse
33nH Unshielded Molded Inductor 450mA 240 mOhm Max 1210 (3225 Metric)
DC-modstand (DCR)
240 mOhm Max
Nuværende vurdering
450mA