Hjem > Produkter > Kredsløbsbeskyttelse > TVS - Dioder > SMBJ70A-TR
SMBJ70A-TR
STMicroelectronics
SMBJ70A-TR
STMicroelectronics
TVS DIODE 70V 146V SMB
Blyfri / RoHS-kompatibel
Produkt paramters
Spænding - Reverse Standoff (Typ)
70V
Spænding - Klemme (Max) @ Ipp
113V
Spænding - Opdeling (Min)
77.8V
Envejs kanaler
1
Type
Zener
Serie
SMBJ, TRANSIL™
Power Line Protection
No
Power - Peak Pulse
600W
Andre navne
Driftstemperatur
-55°C ~ 150°C (TJ)
Lead free / RoHS Compliant
Nuværende - Peak Pulse (10 / 1000μs)
5.5A