Hjem > Produkter > Integrerede kredsløb (IC'er) > Atosn STCOK. > SMBJ58CA-TR
SMBJ58CA-TR
STMicroelectronics
SMBJ58CA-TR
Produkt paramters
Spænding - Reverse Standoff (Typ)
58V
Spænding - Klemme (Max) @ Ipp
93.6V
Spænding - Opdeling (Min)
64.4V
Type
Zener
Serie
SMBJ, TRANSIL™
Power Line Protection
No
Power - Peak Pulse
600W
Andre navne
Driftstemperatur
-55°C ~ 150°C (TJ)
Lead free / RoHS Compliant
Nuværende - Peak Pulse (10 / 1000μs)
6.7A