Hjem > Produkter > Diskrete halvlederprodukter > Dioder - Rectifiers - Single > SMBYT01-400
SMBYT01-400
STMicroelectronics
SMBYT01-400
STMicroelectronics
DIODE GEN PURP 400V 1A SMB
Blyfri / RoHS-kompatibel
Produkt paramters
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis
1.5V @ 1A
Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max)
400V
Leverandør Device Package
SMB
Fart
Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie
Reverse Recovery Time (trr)
60ns
Andre navne
Driftstemperatur - Junction
-40°C ~ 150°C
Lead free / RoHS Compliant
Diodetype
Standard
Detaljeret beskrivelse
Diode Standard 400V 1A Surface Mount SMB
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr
10µA @ 400V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io)
1A