Hjem > Produkter > Integrerede kredsløb (IC'er) > PMIC - Spændingsregulatorer - Lineær > LDS3985M15R
LDS3985M15R
STMicroelectronics
LDS3985M15R
STMicroelectronics
IC REG LINEAR 1.5V 300MA SOT23-5
Blyfri / RoHS-kompatibel
Produkt paramters
Spændingsfald (Max)
0.25V @ 300mA
Spænding - Udgang (Min / Fast)
1.5V
Spænding - Udgang (Max)
Spænding - Indgang (Max)
6V
Leverandør Device Package
SOT-23-5
Serie
Beskyttelsesfunktioner
Over Current, Over Temperature
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde
SC-74A, SOT-753
PSRR
55dB ~ 50dB (1kHz ~ 10kHz)
Output Type
Fixed
Output Configuration
Positive
Driftstemperatur
-40°C ~ 125°C
Antal regulatorer
1
1 (Unlimited)
Fabrikantens standard ledetid
32 Weeks
Blyfri Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.5V 300mA SOT-23-5
Strøm - Forsyning (Max)
300µA
Nuværende - Quiescent (Iq)
150µA
Nuværende - Output
300mA